autoimmun-eredetű betegségek
Raynaud szindróma
kapillármikroszkópos vizsgálat
kizárólag felnőtt ellátás (18 éves kor felett)
Vélemények dr. Kádár Jánosról>>>
Rendelés típusa:
Szakterületek: belgyógyász és immunológus
Dr. Kádár János a diplomáját 1980-ban, a Semmelweis Orvostudományi Egyetemen szerezte. Az alábbi szakterületeken rendelkezik szakvizsgával:
belgyógyászat,
immunológia
fertőző betegségek
Az orvosegyetemen végzett, közel két évtizedes munka mellett az Országos Reumatológiai és Fizikoterápiás Intézetben és az Egyesült Államokban is dolgozott. Jelenleg a Szent László Kórház egyik belgyógyászati osztályának főorvosa.
A Budai Allergiaközpontban folytatott rendelésein elsősorban immunológiai kórképek vizsgálatával és kezelésével foglalkozik.
elhúzódó fertőzések, góckeresés,
változó/bizonytalan ízületi fájdalom, derékfájás,
foltos hajhullás,
autoimmun betegségek,
száraz szem, Sjögren-szindróma,
ismeretlen eredetű láz,
gyulladásos állapotok immunológiai háttere.
Magyar Allergológiai és Klinikai Immunológiai Társaság
Magyar Reprodukciós Immunológiai Társaság
Magyar Immunológiai Társaság
Magyar Belgyógyász Társaság
Magyar Nephrológiai Társaság
Magyar Infektológiai Társaság
Dr. Kádár János a magánrendelésén csak felnőtt betegeket fogad.
Annak ellenére, hogy az allergiások száma folyamatosan emelkedik, még mindig „csak allergiaként” gondolunk rá, ha valakiről azt halljuk, hogy érintett a betegségben.
Sőt, sokszor maguk az allergiások is csak legyintenek, annak ellenére, hogy a nem megfelelően kezelt betegség nemcsak heteken-hónapokon át rontja az életminőséget, de komoly szövődményei is lehetnek.
Hogy miért is fontos az allergiát kezelni, Prof. Nékám Kristóf allergológus, a Budai Allergiaközpont orvosa foglalta össze.
Korábban a tejfehérje-allergia diagnózisa egyet jelentett a szigorú tejmentes étrenddel. Ma már azonban könnyen elképzelhető, hogy bizonyos vizsgálatok elvégzése után, szakorvosi javaslatra – például hőkezelt formában – az allergiás beteg is bátran beillesztheti étrendjébe a tejet tartalmazó fogásokat. Hogy ez miként lehetséges, és milyen vizsgálat visz közelebb a tejfehérje-allergiánk pontosabb megértéséhez, arról Dr. Hidvégi Editet, az Allergiaközpont gasztroenterológusát kérdeztük, aki közel 30 éve foglalkozik ételallergiás gyermekekkel és felnőttekkel.